Вірус 2019 nCov - новий тип коронавіруса

Вірус 2019 nCov - новий тип коронавіруса, який небезпечний тим, що заражена людина, не маючи ніяких симптомів захворювання, є носієм і під час інкубаційного періоду, оскільки вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Коронавірусна інфекція може протікати в легкій формі, основні симптоми прояву збігаються з ознаками застуди та тяжкій формі, при якій розвивається прогресуюча гостра дихальна недостатність.

При появі ознобу, підвищення температури, слабкості, сухого кашлю, утруднення дихання необхідно звернутися за медичною допомогою до сімейного лікаря або лікаря швидкої допомоги для клінічного визначення хвороби і при необхідності проведення дослідження на виявлення інфекції за допомогою теста на коронавірус.

До приїзду лікаря потрібно уникати тісного контакту з оточуючими людьми, під час кашлю прикривати рот одноразовими серветками, вдягати захисну маску, частіше мити руки з антибактеріальним милом або обробляти антисептичним засобом, що містить спирт.

При підозрі на COVID-2019 сімейний лікар направить на проведення додаткових лабораторних обстежень. Для діагностування COVID-2019 в Україні використовують тест-системи двох видів. У медичному закладі після забору крові в стерильних умовах за допомогою експрес-тесту визначають, чи є в організмі у хворого імуноглобуліни до вірусу, які з'являються на 5-7 день зараження.

У разі позитивного результату експрес-тесту на вірус 2019-nCov в спеціальній вірусологічної лабораторії після отримання біологічного матеріалу хворого (мазка, взятого з горла чи носа) проводять діагностику за допомогою ПЛР-дослідження.

За допомогою тесту на полімеразної ланцюгової реакції частинки вірусу вдається виявити на ранніх стадіях захворювання.