Початок навчального року: як підготуватися школам і учням

У новому навчальному році в школах навчання буде здійснюватися трохи по-іншому. В умовах розвитку COVID-19 не працюватимуть лише ті школи, які потраплять в червону зону епідемічної небезпеки. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"В інших зонах - помаранчевій, жовтій, зеленій - навчальні заклади будуть працювати в звичайному режимі, проте з чітким дотриманням правил безпеки, в тому числі масочного режиму" - сказав Степанов.

Тобто навчальний процес перейде в звичний режим, але буде коригуватися щодо епідеміологічною ситуацією в кожному конкретному регіоні.

Рекомендації МОЗ у зв'язку з коронавірусом в Україні

Так як інфекційна хвороба здатна активно поширюватися, необхідно дотримуватися обов'язкових заходів.

Для вчителів:

  • До навчального закладу допускаються працівники із засобами індивідуального захисту (маски, респіратори).
  • Перед заняттями всі вчителі проходять температурний скринінг, при цьому температура тіла вчителя не повинна перевищувати 37,2 градуса.

 

Для дітей:

  • Заходити в школу і переміщатися по школі необхідно в масці, а під час занять можна сидіти без маски.
  • У дітей температуру вимірювати не будуть, проте будуть вестися опитування щодо стану здоров'я учнів. При виявленні симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції, учневі порекомендують пройти термометрію та консультацію у медпрацівника.
  • Зміниться і звичка спілкування з друзями в класі, необхідно дотримуватися дистанції і певних маршрутів пересування. Мета - уникнути скупчення людей.

Також заборонено відвідування навчальних закладів батьками, крім тих, хто супроводжує учнів з інвалідністю.

У кожній школі в санітарних кімнатах повинні знаходитися антисептики. А після занять - обов'язкова дезінфекція приміщень і всіх поверхонь.

Безумовно, всі сподіваються на швидке повернення старих правил. Але сьогодні необхідно бути відповідальним до свого здоров'я і на час епідемії COVID-19 дотримуватися даних рекомендацій.

Будьте здорові!