Кушетки для масажу: як вибрати

Кушетка для масажу - це спеціальний медичний і косметологічний вид мебелі, на якому розміщують пацієнта на час виконання процедури. Моделі кушеток сьогодні бувають різними, відрізняються вони і за своєю конструкцією, і за технічними характеристиками. Деякі параметри не впливають на зручність і функціональність кушеток, але окремі із них - важливі для забезпечення комфорту.

Кушетки для масажу розрізняються:

  • кількістю секцій;
  • позиціями, які вони можуть приймати;
  • наповнювачем і матеріалом покриття;
  • формою підголівника;
  • типом приводу і рівнем шуму;
  • функцією зміни висоти.

Стандартна кушетка для масажу має 2-3 секції, але найбільшу зручність забезпечує виріб з 4 секціями. Кожна з секцій може змінювати своє положення. Пацієнту самостійно нічого не потрібно робити - положення секцій визначається налаштуваннями. За допомогою пульту легко виконати таку роботу.

Кушетка може мати механічний, пневматичний, гідравлічний або електричний привід. Дорожчі і функціональні моделі оснащені електроприводом і акумулятором. Вироби з електричним приводом практично безшумні, деякі з них мають регулювання висоти, а не лише зміну положення секцій.

Матеріали кушетки

При виборі кушетки зверніть свою увагу на покриття і наповнювач. Від типу наповнювача залежить комфорт пацієнта. Краще вибрати модель, де наповнювач оббивки має функцію пам'яті форми, що гарантує гарну підтримку і повністю виключить утворення пролежнів і симптомів компресії м'язів.

При виборі оббивки варто звернути увагу, щоб матеріал переносив дезінфекцію. Сучасні матеріали чудово справляються з такими впливами. Оббивка кушетки повинна бути приємною на дотик, м'якою, без різкого запаху. Зверніть увагу на стикові шви обшивки, багато виробників використовують одинарний шов, це здешевлює виробництво, але негативно впливає на міцність такого стику. Ідеальний варіант - подвійний шов, він довговічніший і виглядає естетичніше.

Конструкція стільниці кушетки для масажу

При вивченні конструкції стільниці слід звернути увагу на її кути, оскільки вони несуть велике навантаження. Кути стільниці повинні бути посилені спеціальними кутиками по всій висоті рами. Така конструкція надає додаткову жорсткість на скручування, що актуально при нерівномірних навантаженнях на поверхню кушетки, особливо при проведенні різноманітних масажних процедур.

Для полегшення конструкції складних кушеток найчастіше використовується конструкція з алюмінієвих ніжок і сталевих тросів. На міцність і стійкість такої кушетки впливає товщина і діаметр алюмінієвого профілю, а також з'єднання ніжок між собою.

Варто звернути увагу на наявність заглушок і підп'ятників ніжок. Ці елементи несуть не лише естетичне, але і практичне навантаження: ніжки без підп'ятників будуть дряпати підлогу.

Вага масажної кушетки - один з вирішальних факторів при виборі обладнання: чим легше, тим зручніше і простіше його переносити. Але цей фактор більше впливає на вибір того фахівця, хто працює з виїздом до пацієнтів.

 

Робіть правильні висновки і грамотно підходьте до вибору необходідного вам обладнання. Читайте нашу статтт: Чим відрізняється масажний стіл  від кушетки. Ми завжди готові допомогти вам із вибором - звертайтеся.